1- چه دلیلی برای اطمینان به سایت ردکالا وجود دارد؟

وب سایت حراجی ردکالا دارای نماد اعتماد الکترونیکی از وزارت صنعت، معدن و تجارت و همچنین نماد ساماندهی پایگاههای اینترنتی از وزارت فرهنگ و ارشاد می باشد.

2- ممکن است پرداخت اینترنتی ناموفق باشد، ولی مبلغ از حساب من کم شده باشد؟

گاهی ممکن است در هنگام پرداخت شبکه بانکی قطع شود و پرداخت ناموفق انجام شود. اما در این مواقع جای نگرانی وجود ندارد. در این حالت معمولاً پول شما در حساب‏‌های میانی بانک است و خود بانک مغایرت‏‌ها را رفع کرده و مبلغ را به صورت خودکار به حساب شما برگشت می‌‏دهد. اگر تا 72 ساعت پول به حسابتان برگشت نخورد، آنگاه با بانک عامل پرداخت اینترنتی تماس بگیرید تا مغایرت برطرف شود.

3- آیا پرداخت اینترنتی وجه سفارش در سایت ردکالا امن است؟

پرداخت اینترنتی به گونه‏‌ای طراحی شده که امن و راحت باشد. با وجود این شما نه تنها برای خرید از ردکالا که هنگام هرگونه پرداخت اینترنتی برای اطمینان از امنیت پرداخت خود نکته‏‌های زیر را رعایت فرمایید: – با مشاهده قسمت آدرس (Address Bar)، در مرورگر (Browser) وب خود مطمئن شوید از پروتکل امن https به جای پروتکل http استفاده می‏‌شود به عبارت دیگر باید در ابتدای آدرس، https وجود داشته باشد. – قبل از ورود اطلاعات از وجود قفل طلائی رنگ در قسمت بالا و سمت راست صفحه مرورگر وب خود مطمئن شوید، در صورت عدم مشاهده این قفل از وارد کردن اطلاعات کارت خود خودداری کنید. – برای ورود اطلاعات کارت خود حتماً از صفحه کلید مجازی موجود استفاده کنید.

4- سفارش خود را به چه روش‌هایی می‌توانم تحویل بگیرم؟

در حال حاظر در سرتاسر کشور به جز تهران سفارش‌‏ها با پست پیشتاز ارسال می‌‏شوند. در تهران امکان تحویل حضوری وجود دارد و همچنین امکان ارسال سفارش با پیک و آژانس در تهران وجود دارد.

5- هزینه ارسال سفارش چگونه محاسبه می‌شود؟

برای کاربرانی که در حراجی برنده می شوند هزینه ارسال رایگان است ولی در صورت خرید مستقیم هزینه‏ ارسال بسته به شرایط سفارش، محل تحویل و نوع ارسال متفاوت است و در فرم سبد خرید به آگاهی مشتریان می‏‌رسد. پس از پردازش سفارش و تحویل به پست، زمان تقریبی تحویل سفارش ارسالی بنا به محدوده جغرافیایی و مقصد سفارش بین 24 تا 72 ساعت کاری است.در صورتی که منتظر دریافت سفارش خود از طریق سرویس پست هستید، می‌توانید مرسوله را از طریق سایت شرکت پست به آدرس زیر پیگیری کنید: شرکت پست جمهوری اسلامی ایران

6- آیا می‏‌توانم سفارش خود را در روز و ساعت معینی تحویل بگیرم؟

زمان رسیدن ارسال‏‌های خارج از تهران پس از تحویل به پست، بر اساس محدوده جغرافیایی از 24 تا 72 ساعت متغیر است، بنابراین روز رسیدن سفارش با توجه به خدمات پستی مشخص است اما ساعت آن را نمی‏‌توان به طور دقیق تعیین کرد.

7- اگر کالای ارسال شده با آنچه سفارش داده‌‏ام و یا آنچه در سایت دیده ام مغایرت داشت، چه اقدامی باید انجام دهم؟

با خدمات پس از فروش تماس بگیرید.

8- آیا برای ثبت نام می توان نام کاربری فارسی انتخاب کرد؟

نام کاربری حتما باید به صورت انگلیسی تایپ گردد

9- چه نیازی به درج کد ملی می باشد؟

ثبت کد ملی در پروفایل شما بدین منظوراست که مشخص کند افراد شرکت کننده در حراجی ها افراد حقیقی هستند و ربات نمی باشند.

10- آیا ثبت نام در سایت شامل هزینه می باشد؟

ثبت نام در سایت به صورت رایگان می باشد و هیچ هزینه ای شامل آن نمی گردد.

11- برای ثبت نام در هر حراجی باید به چه میزان هزینه پرداخت کرد؟

برای هر حراجی هزینه ثبت نام در زیر آن درج گردیده است . که درحال حاضر بعضی از حراجی ها بدون ورودی هستند که به صورت رایگان ثبت نام در آن انجام می پذیرد. و برای حراجی های با ورودی از حداقل 5000 تومان تا حداکثر 20000 تومان می باشد.

12- در چه زمانی امکان انصراف از حراجی وجود دارد؟

بعد از اینکه در حراجی ثبت نام نمودید تا قبل از بسته شدن حراجی و تکمیل ظرفیت آن امکان انصراف از حراجی وجود دارد.

13- چه تعداد نفر در هر حراجی ثبت نام می نمایند؟

بعد از اینکه هر حراجی بر روی سایت قرار گرفته شد تعداد افراد مورد نیاز برای شرکت در آن حراجی در گوشه سمت چپ بالا در یک کادر نارنجی رنگ نوشته شده است که با هر ثبت نام از تعداد آن کاسته می گردد.

14- حداکثر شارژ در هر حراجی به چه معنا است؟

در هنگام ثبت نام در هر حراجی پنجره ای باز می گردد که در داخل آن عبارت روش ثبت نام در حراجی آمده است که شامل دو گزینه "هزینه پیش فرض ثبت نام" و "بیشترین هزینه قابل اتجام" می باشد که بدین معنا است که اگر هزینه ثبت نام در حراجی مبلغ 5000 تومان تعیین شده باشد این مبلغ به عنوان هزینه پیش فرض می باشد که شما با پرداخت این هزینه به صورت مثال 20 عدد پیشنهاد دریافت می نمایید و در صورتی که 10 هزار تومان شارژ فرمایید به معنای بیشترین هزینه قابل انجام می باشد که در این صورت شما 40 عدد پیشنهاد دریافت می نمایید.

15- پیشنهاد دادن به چه صورت می باشد؟

برای هر حراجی قیمت شروع تعریف شده است که غالبا این قیمت یک سوم قیمت اصلی کالا می باشد. بعد از شروع حراجی یک دکمه پیشنهاد شما فعال می گردد که با هر بار کلیلک کردن بر روی آن دکمه به صورت دیفالت از 100 تومان تا 500 تومان به قیمت پایه اضافه می گردد. و شما قادر به دادن پیشنهاد عددی به صورت دستی نمی باشید.

16- اعداد که در کنار هر حراجی به صورت 100x,200x,…,50000x نوشته شده است به چه معنا است؟

این اعداد میزان اضافه شدن به قیمت پایه حراجی را نشان می دهد : 100x : با هر بار پیشنهاد دادن 100 تومان به قیمت کالا اضافه می گردد. 200x : با هر بار پیشنهاد دادن 200 تومان به قیمت کالا اضافه می گردد. 300x : با هر بار پیشنهاد دادن 300 تومان به قیمت کالا اضافه می گردد... 4000x : با هر بار پیشنهاد دادن 4000 تومان به قیمت کالا اضافه می گردد. 50000x : با هر بار پیشنهاد دادن 50000 تومان به قیمت کالا اضافه می گردد.

17- هدف از تعریف ضرایب 100x تا 50000x به چه منظور است؟

برای اینکه زمان حراجی کالاها با توجه به قیمتشان افزایش پیدا نکند این ضرایب تعریف شده و هیچ تغییری نسبت به میزان شارژِی که برای هر حراجی نیاز است ایجاد نمی کند . فقط تعداد پیشنهاد ها کم می گردد و با هر پیشنهاد قیمت شروع بیشتر افزایش پیدا می کند که باعث می شود زمان حراجی طولانی نگردد.

18- زمان اطلاع رسانی حراجی ها به چه صورت می باشد؟

زمان برگزاری حراجی ها بر روی کانال تلگرام و صفحه اصلی سایت اطلاع رسانی می شود. همچنین زمانی که حراجی تکمیل ظرفیت می شود و بسته می شود سیستم به صورت اتومات برای کاربرانی که در حراجی ثبت نام کرده اند پیامک می زند.

19- در صورت برنده نشدن در حراجی آیا مبلغی که شارژ کرده ایم بر می گردد؟

هر مبلغی که در حراجی شارژ نموده اید مختص آن حراجی بوده و در حراجی های دیگر قابل استفاده نمی باشد. در صورت برنده نشدن می توانید درخواست خرید مستیم کالا را بدهید که در این صورت مبلغی که به عنوان ورودیه پرداخت نموده بودین از مبلغ کالا کسر می گردد و کالا به شما تحویل داده می شود.

20- آیا بعد از اینکه حساب خود را شارژ نمودیم امکان بازگشت مبلغ وجود دارد؟

بله. با ارسال یک ایمیل به آدرس info@RedKala.com و ثبت اطلاعات کامل و کدملی نهایتاً ظرف مدت 72 ساعت انجام می پذیرد.

21- در صورت عدم تکمیل ظرفیت حراجی یک کالا چه اتفاقی رخ خواهد داد؟

در بعضی از مواقع ممکن است حراجی یک کالا به ظرفیت مشخص شده نرسیده و لازم به لغو آن حراجی شویم. در این شرایط کلیه کاربرانی که در این حراجی ثبت نام نموده اند از لیست ثبت نام خارج شده و مبلغ ثبت نام در آن حراجی بطور کامل به حساب کاربری آنها برگشت داده خواهد شد و این کاربران می توانند با شارژ برگشت داده شده در سایر حراجی های موجود در سایت ثبت نام نمایند.