راهنمای تصویری معرفی عملکرد سایت حراجی و فروشگاه آنلاین ردکالا:

ثبت نام و ورود
مرحله اول کار با سایت، ثبت نام در سایت می باشد. پس از ثبت نام در سایت، باید حساب کاربری خود را شارژ نمایید تا بتوانید در حراجی های دلخواه ثبت نام کنید. ثبت نام در سایت در این قسمت توضیح داده شده است. جهت دریافت اطلاعات در مورد نحوه شارژ حساب، در مطالب بعدی همین راهنما به بخش فضای کاربری مراجعه نمایید.
جهت ثبت نام در سایت باید به صفحه ثبت نام برویم. برای انجام این کار چندین روش وجود دارد. ما در این راهنما دو راه را نمایش خواهیم داد. راه اول، در نوار منوی بالای سایت، بر روی گزینه ثبت نام کلیک می کنیم.

تصویر A
روش دوم رفتن به صفحه ثبت نام از صفحه ورود به سایت می باشد. اگر در صفحه ورود به سایت می باشید و هنوز در سایت ثبت نام نکرده اید، پیوندی در زیر دکمه سبز رنگ ورود به سیستم، جهت رفتن به صفحه ثبت نام تعبیه شده است. بر روی آن کلیک می کنیم تا به صفحه ثبت نام برویم.

تصویر B
صفحه ثبت نام در سایت
در این صفحه اطلاعات لازم جهت ثبت نام در سایت را وارد می نمایید. به صورت اجمالی هر فیلد اطلاعاتی را بررسی می کنیم:
 • نام کاربری: یک نام لاتین یکتا می باشد که شما به عنوان نام مستعار انتخاب می نمایید. این نام نمی تواند تکراری باشد. کلیه اطلاعات شما در سایت با این نام کاربری ذخیره می شود. برای ورود به سایت، باید نام کاربری خود را بدانید.
 • آدرس ایمیل: آدرس ایمیل شخصی شما که به صورت مرتب آنرا چک می کنید. دقت داشته باشید، این آدرس ایمیل باید وجود داشته باشد. کلیه رسید ها و اطلاعات مربوط به سفارشات شما برای این ایمیل ارسال خواهد شد.
 • رمز عبور و ورود مجدد رمز عبور: یک رمز عبور مناسب برای ورود خود به سایت انتخاب نمایید. لطفا از انتخاب رمز عبور ساده و قابل حدس بپرهیزید.
 • نام و نام خانوادگی: نام و نام خانوادگی شما بر روی شناسنامه باید در این قسمت وارد شود. از آنجاییکه سایت فقط کالا را به برنده و یا خریداری که مشخصات ثبت شده آن با کارت ملی ایشان مطابق است تحویل می دهد، خواهشمند است اطلاعات خواسته شده را به صورت کامل وارد نمایید.
 • تلفن همراه: شماره تلفن همراه شخصی خود را در این قسمت وارد نمایید. دقت داشته باشید کلیه ارتباطات شما با سایت از طریق ارسال پیامک از سوی سایت به شما خواهد بود. جهت سهولت و سرعت ثبت نام در سایت، ما کنترل شماره تلفن همراه و ایمیل را از سایت خاموش کرده ایم و صحت ورود این موارد را برعهده شرکت کننده قرار داده ایم. خواهشمند است از ورود ناصحیح شماره همراه بپرهیزید تا حقوق شما در هنگام برگزاری حراجی، پایمال نگردد. در ضمن لطفا کنترل نمایید که دریافت پیامک های تبلیغاتی بر روی شماره همراه شما باز باشد. در غیر اینصورت پیامک های شروع حراجی و یا سایر پیامک های سایت را دریافت نخواهید نمود.
 • نام پدر: این قسمت جهت کنترل زمان تحویل کالا درخواست شده است.
 • کد ملی: کد ملی خود را به صورت کامل و صحیح وارد نمایید. ثبت نام بیش از یکبار با یک کد ملی در سایت ممنوع می باشد. همانگونه که توضیح داده شد، کارکنان ما در قسمت ارسال کالا، محصول را فقط به فرد دارنده کارت ملی مطابق با اطلاعات ثبت نامی تحویل می دهند.
 • با قوانین سایت موافق هستم: حتما قوانین سایت را مطالعه نموده و پس از تایید آن، این تیک را انتخاب نمایید. تایید این گزینه توسط شما به منزله قبول نمودن کلیه قوانین سایت خواهد بود. لطفا به صورت مرتب به قوانین سایت مراجعه نموده و ویرایش های احتمالی آنرا مطالعه نمایید. جهت سهولت این کار، پیوند قوانین سایت در منوی اصلی سایت قرار داده شده است.
 • متن داخل تصویر را وارد نمایید: متنی را که در تصویر ملاحظه می نمایید در این قسمت وارد نمایید. حروف بزرگ و کوچک مهم نبوده و در هر دو صورت سایت آنرا می پذیرد.

تصویر C
صفحه ورود به سایت
پس از ثبت نام در سایت، به صورت اتوماتیک به سایت وارد خواهد شد. اما برای دفعات بعد که به سایت سر میزنید، باید حتما با اطلاعات ثبت نامی خود به سایت وارد شوید. برای رفتن به صفحه ورود به سایت، راه های متعددی وجود دارد. اگر در صفحه اصلی (و یا هر صفحه دیگری باشید) در منوی متنی بالای سایت، گزینه ورود به سیستم وجود دارد که با کلیک بر روی آن به صفحه ورود به سایت هدایت خواهید شد. اگر به جای این گزینه، نام و نام خانوادگی خود را ملاحظه می نمایید، معنی آن این است که شما هم اکنون به سایت وارد شده اید و توسط سیستم قابل تشخیص می باشید.

تصویر D
راه دیگر رسیدن به صفحه ورود به سایت، از قسمت حراجی ها می باشد. اگر سیستم شما را تشخیص ندهد، دکمه فعالیت بر روی حراجی ها به صورت ورود به سیستم درخواهد آمد. با کلیک بر روی آن، به صفحه ورود به سایت هدایت خواهید شد.

تصویر E
در صفحه ورود به سایت، ابتدا نام کاربری (و یا ایمیل خود) را وارد نموده و پس از وارد نمودن رمز عبور و همچنین متن داخل تصویر، دکمه ورود به سیستم را کلیک نمایید. در صورت صحیح بودن اطلاعات به سایت وارد شده و به صفحه ماقبل هدایت می گردید. در متن تصویر نمایش داده شده، حروف کوچک و بزرگ مهم نیستند و در هر دو صورت توسط سیستم تشخیص داده می شوند.

تصویر F
فضای کاربری
برای رفتن به فضای کاربری، ابتدا به سایت وارد می شویم. در بالای سایت دو گزینه برای رفتن به فضای کاربری در اختیار ماست: دکمه فضای کاربری در سمت راست بالای سایت و نام و نام خانوادگی که در مجموعه لینک های سمت چپ بالای سایت قرار دارد.

تصویر 1
فضای کاربری از دو قسمت کلی تشکیل شده است:
در قسمت بالا، اطلاعات کلی و ثبت نام قرار دارد. از این قسمت برای ویرایش اطلاعات شخصی، تغییر رمز عبور، تغییر تصویر شرکت در حراجی و تغییر نام مستعار در حراجی استفاده می کنیم.
در قسمت پایین، لینک دعوت از دوستان، مدیریت اعتبارات و شارژ حساب، پیشنهادهای من، سفارشهای من، پیشنهاد خودکار، دعوت از دوستان و اطلاعات انصراف از حراجی قرار دارد.

تصویر 2
تغییر نام مستعار
برای ویرایش نام مستعار بر روی لینک ویرایش جلوی نام مستعار فعلی کلیک کنید.

تصویر 3
پنجره تغییر نام مستعار ظاهر می گردد. نام مستعار مورد نظر را وارد نموده و سپس دکمه ثبت تغییرات را برای ذخیره نام جدید کلیک کنید. طول نام مستعار نمی تواند بیشتر از 30 کاراکتر باشد.

تصویر 4
تغییر تصویر
برای ویرایش تصویری که از شما هنگام پیشنهاد در حراجی نمایش داده می شود، بر روی دکمه ویرایش تصویر و یا خود تصویر کلیک نمایید.

تصویر 5
پنجره تغییر تصویر ظاهر می گردد. از بین 194 تصویر پیش فرض یکی را انتخاب نموده و دکمه ویرایش تصویر را کلیک نمایید. با انتخاب هر تصویر، پیش نمایش بزرگ آن در سمت چپ نمایش داده می شود. سعی شده از موضوعات مختلف تصویر انتخاب گردد تا هر گونه سلیقه ای را پوشش دهد.

تصویر 6
شارژ حساب
برای شارژ حساب در قسمت پایین فضای کاربری، به برگه مدیریت اعتبارات می رویم. در این برگه لیست اعتبارهای بدست آمده و یا خرج شده قابل گزارش گیری است. هر کاربر، دو نوع اعتبار در سیستم دارد: اعتبار ریالی که با شارژ آنلاین بدست می آید و اعتبار جایزه که از طرق مختلف از طرف سایت به ایشان اعطا می گردد. از اعتبار ریالی می توان جهت شرکت در حراجی های معمولی سایت استفاده نمود. اعتبار جایزه برای شرکت در حراجی های جایزه قابل استفاده می باشد.
برای شارژ حساب، بر روی دکمه سبز رنگ وسط برگه مدیریت اعتبارات کلیک می کنیم.

تصویر 7
پنجره شارژ حساب ظاهر می گردد. در این صفحه با کمک اهرم انتخاب شارژ (حرکت اهرم به سمت راست و چپ) میزان اعتبار دلخواه از حداقل 5،000 تومان تا حداکثر 100،000 تومان قابل انتخاب می باشد. پس از انتخاب میزان شارژ دلخواه، با کلیک بر روی دکمه پرداخت آنلاین، به بانک هدایت شده و روند پرداخت را کامل نمایید.

تصویر 8
ویترین اصلی سایت
صفحه اول سایت، در حقیقت ویترین حراجی های معمولی سایت می باشد. حراجی ها به صورت ستونی در کنار یکدیگر ظاهر می گردند. در هر ردیف چهار حراجی و در هر صفحه 12 حراجی قرار می گیرد.
هر حراجی چندین وضعیت مختلف را به خود می گیرد:
 • وضعیت انتظار تا شروع ثبت نام
 • وضعیت شروع عضو گیری
 • وضعیت انتظار تا شروع تایم پیشنهاد
 • وضعیت فعال، دریافت پیشنهاد شرکت کنندگان
 • وضعیت اتمام، پایان حراجی و اعلام برنده
در تصویر 9، وضعیت انتظار قبل از شروع ثبت نام را نمایش می دهد. در این وضعیت عکس حراجی تار بوده و تایمر به رنگ سبز نمایش داده می شود. در این وضعیت هیچگونه فعالیتی بر روی حراجی قابل انجام نیست.

تصویر 9
پس از سپری شدن زمان انتظار، حراجی به وضعیت شروع عضوگیری می رود. هر حراجی تعداد مشخصی ظرفیت دارد و افراد متقاضی می تواند اقدام به ثبت نام در حراجی نمایند.

تصویر 10
اگر موس را بر روی عنوان حراجی ببرید، پنجره کوچکی باز شده و اطلاعات بیشتری از جزییات حراجی در اختیار شما قرار خواهد داد. علاوه بر اطلاعات، برخی از فعالیتها از جمله افزودن به علاقه مندی، شارژ حراجی و خرید مستقیم در این قسمت قابل انتخاب و استفاده می باشد.

تصویر 11
ثبت نام در حراجی
با کلیک بر روی دکمه ثبت نام در ویترین اصلی و یا صفحه جزییات حراجی، پنجره ثبت نام در حراجی ظاهر خواهد شد. در این پنجره اطلاعاتی در مورد میزان ورودیه لازم برای شرکت در حراجی، حداکثر اعتبار قابل صرف در یک حراجی، میزان اعتبار فعلی شما به نمایش درآمده است. در پایین پنجره با انتخاب روش مورد نظر و سپس کلیک دکمه ثبت نام، در حراجی عضو شوید.

تصویر 12
پس از عضویت در حراجی، دکمه به وضعیت انصراف از شرکت می رود و امکان انصراف از حراجی را به کاربر می دهد. همچنین دو مقدار عددی در بالای حراجی در سمت چپ عنوان ظاهر می گردد. عدد نارنجی تعداد ظرفیت باقیمانده برای شرکت در حراجی و عدد خاکستری، تعداد پیشنهادهای شما در این حراجی با توجه به ورودیه پرداخت شده را نمایش می دهد.

تصویر 13
انصراف از حراجی
برای انصراف از حراجی، دکمه انصراف از شرکت را کلیک نمایید تا پنجره آن ظاهر گردد.

تصویر 14
پس از ثبت نام آخرین فرد مورد نیاز برای برگزاری حراجی، حراجی به وضعیت انتظار قبل از برگزاری می رود. در این حالت تایمر به رنگ مشکی درخواهد آمد. دقت داشته باشید این زمان باقیمانده تا اتمام حراجی است نه تا شروع آن. پنج دقیقه قبل از اتمام حراجی، حراجی فعال شده و پیشنهادهای شرکت کنندگان را دریافت می نماید. پس از تغییر وضعیت به وضعیت انتظار تا برگزاری حراجی، امکان ثبت نام در حراجی بسته شده و حراجی برای سایر بازدید کنندگان قفل می گردد. البته آنها می توانند ناظر بر روند برگزاری حراجی باشند، اما نمی توانند در آن شرکت کنند.

تصویر 15
صفحه جزییات حراجی
با کلیک بر روی عنوان حراجی و یا تصویر آن، به صفحه جزییات حراجی وارد می شوید. در این صفحه جزییات بسیار بیشتر و بهتری از یک حراجی دراختیار شما قرار دارد. قسمت بالایی این صفحه به سه بخش تقسیم شده است: در سمت راست، لیست آخرین پیشنهاد دهندگان و تنظیمات پیشنهاد اتوماتیک، در وسط قسمت شرکت در حراجی و خلاصه وضعیت حراجی و در سمت چپ تصویرهای کالا قرار دارد. در زیر این بخش بالایی، توضیحات و ویژگیهای این کالا در اختیار علاقه مندان به دانستن جزییات دقیق کالا قرار گرفته است.

تصویر 16
تایمر تا قبل از رسیدن به زمان شروع پیشنهاد به رنگ مشکی بوده و دکمه پیشنهاد در وضعیت منتظر باشید قرار دارد.

تصویر 17
پیشنهاد به حراجی
پنج دقیقه قبل از اتمام زمان حراجی، تایمر به رنگ آبی درآمده و دکمه پیشنهاد شما با رنگ سبز ظاهر می گردد. از این زمان می توانید شروع به پیشنهاد قیمت نمایید. هر پیشنهاد، 100 تومان به قیمت پایه حراجی می افزاید. تعداد پیشنهادهای باقیمانده شما در این حراجی با رنگ قرمز نمایش داده شده است. با توجه به محدود بودن تعداد پیشنهادها، در مصرف آنها دقت نموده و هوشمندانه آنها را خرج نمایید.

تصویر 18
در سمت راست صفحه جزییات، لیست آخرین پیشنهاد ها نمایش داده می شود. شما قادر خواهید بود 10 پیشنهاد آخر را ملاحظه نمایید. در این بخش مشخص میگردد پیشنهاد دهنده، پیشنهاد خود را دستی اعلام می کند و یا از قابلیت پیشنهاد اتوماتیک استفاده می نماید.

تصویر 19
شارژ حراجی
در قسمت میانی صقحه جزییات، ( و یا اگر در صفحه ویترین اصلی هستید، در بخش نوار بالای عنوان حراجی) گزینه شارژ حراجی تعبیه شده است. اگر پیشنهادهای شما رو به اتمام است و می خواهید پیشنهاد جدید دریافت نمایید، از این دکمه جهت شارژ حراجی استفاده کنید. هر فرد می تواند به هر تعداد دلخواه، حراجی را شارژ کند اما در مجموع نمی تواند از میزان حداکثر تعیین شده، گذر نماید. در پنجره شارژ، با حرکت دادن اهرم شارژ به سمت راست و چپ، میزان شارژ مورد نظر را انتخاب نموده و سپس دکمه شارژ حراجی را کلیک کنید.

تصویر 22
زمان انتهای حراجی
وقتی زمان حراجی به زیر 10 ثانیه برسد، با هر پیشنهاد، تایمر مجدد به عدد 10 برمیگردد. در صورت پایان یافتن تعداد پیشنهادهای سایر شرکت کنندگان و یا ندادن پیشنهاد بالاتر و صفر شدن تایمر، حراجی به پایان خواهد رسید.

تصویر 23
پس از اتمام زمان، حراجی بسته شده و برنده اعلام می گردد.

تصویر 24