قوانین و مقررات سایت ردکالا
شرایط و قوانین استفاده از سرویس ها و خدمات ردکالا
کاربر گرامی لطفاً موارد زیر را جهت استفاده بهینه از خدمات و برنامه های کاربردی رد کالا به دقت ملاحظه فرمایید.
ورود کاربران به وب سایت رد کالا هنگام استفاده از پروفایل شخصی، طرح های تشویقی، ویدئوهای رسانه تصویری رد کالا و سایر خدمات ارائه شده توسط رد کالا به معنای آگاه بودن و پذیرفتن شرایط و قوانین و همچنین نحوه استفاده از سرویس ها و خدمات رد کالا است. توجه داشته باشید که ثبت سفارش و شرکت در حراجی نیز در هر زمان به معنی پذیرفتن کامل کلیه شرایط و قوانین رد کالا از سوی کاربر است.
لازم به ذکر است شرایط و قوانین مندرج، جایگزین کلیه توافق های قبلی محسوب می شود، در ضمن کاربر با تایید این توافقنامه و عضویت در سایت معترف خواهد بود که عاقلا و عامدا و با آگاهی کامل و مطالعه راهنمای سایت ، شرایط سایت را پذیرفته و خود را از هر گونه حق اعتراض مبرا می نماید.

قوانین عمومی
توجه داشته باشید کلیه اصول و رویه های رد کالا منطبق با قوانین جمهوری اسلامی ایران، قانون تجارت الکترونیک و قانون حمایت از حقوق مصرف کننده است و متعاقبا کاربر نیز موظف به رعایت قوانین مرتبط با کاربر است. در صورتی که در قوانین مندرج، رویه ها و سرویس های رد کالا تغییراتی در آینده ایجاد شود، در همین صفحه منتشر و به روز رسانی می شود و شما توافق می کنید که استفاده مستمر شما از سایت به معنی پذیرش هرگونه تغییر است.

تعریف مشتری یا کاربر
مشتری یا کاربر به شخصی گفته می شود که با اطلاعات کاربری خود که در فرم ثبت نام درج کرده است، به ثبت سفارش یا هرگونه استفاده از خدمات ردکالا اقدام کند.
همچنین از آنجا که رد کالا یک وب سایت خرده فروشی آنلاین است، طبق قانون تجارت الکترونیک، مشتری یا مصرف کننده هر شخصی است که به منظوری جز تجارت یا شغل حرفه ای به خرید کالا یا خدمات اقدام می کند.

ارتباطات الکترونیکی
هنگامی که شما از سرویس ها و خدمات رد کالا استفاده می کنید، سفارش اینترنتی خود را ثبت یا خرید می کنید و یا در حراجی های درکالا شرکت می کنید و یا به ردکالا ایمیل می زنید، این ارتباطات به صورت الکترونیکی انجام می شود و در صورتی که درخواست شما با رعایت کلیه اصول و رویه ها باشد، شما موافقت می کنید که ردکالا به صورت الکترونیکی (از طریق پست الکترونیکی، سرویس پیام کوتاه و سایر سرویس های الکترونیکی) به درخواست شما پاسخ دهد.
همچنین آدرس ایمیل و تلفن هایی که مشتری در پروفایل خود ثبت می کند، تنها آدرس ایمیل و تلفن های رسمی و مورد تایید مشتری است و تمام مکاتبات و پاسخ های شرکت از طریق آنها صورت می گیرد.
توجه داشته باشید که 30005700500003 تنها شماره ای است که رد کالا از طریق آن برای کاربران و مشتریان خود پیامک (اس ام اس) ارسال می کند. بنابراین ارسال هرگونه پیامک تحت عنوان ردکالا، با هر شماره دیگری تخلف و سوء استفاده از نام ردکالا است و در صورت دریافت چنین پیامکی، لطفاً جهت پیگیری قانونی آن را به Info@redkala.com اطلاع دهید. همچنین این شماره سامانه ارسال پیامک است که شارژ و وضعیت حراجی ها، وضعیت پردازش سفارش یا رویدادها، خدمات و سرویس های ویژه رد کالا را به اطلاع کاربران می رساند و روشن است که امکان دریافت پیام های شما از طریق آن وجود ندارد.

سیاست های رعایت حریم شخصی
رد کالا به اطلاعات خصوصی اشخاصی که از خدمات سایت استفاده می کنند، احترام گذاشته و از آن محافظت می کند.
ردکالا متعهد می شود در حد توان از حریم شخصی شما دفاع کند و در این راستا، تکنولوژی مورد نیاز برای هرچه مطمئن تر و امن تر شدن استفاده شما از سایت را توسعه دهد. در واقع با استفاده از سایت ردکالا، شما رضایت خود را از این سیاست نشان می دهید.
در صورت استفاده از هر یک از خدمات ردکالا، کاربران مسئول حفظ محرمانه بودن حساب و رمز عبور خود هستند و تمامی مسئولیت فعالیت هایی که تحت حساب کاربری و یا رمز ورود انجام می پذیرد به عهده کاربران است. ردکالا محصولاتی مناسب استفاده افراد زیر 18 سال به فروش می رساند و در صورتی که کاربران از سن ذکر شده جوان تر هستند می باید با اطلاع والدین و یا قیم قانونی، به خرید و پرداخت اقدام کنند.
تنها مرجع رسمی مورد تایید ما برای ارتباط با شما،پایگاه رسمی این سایت یعنی www.redkala.com است. ما با هیچ روش دیگری جز ارسال نامه از طرف آدرس های رسمی و تایید شده در سایت، با شما تماس نمی گیریم. وب سایت ردکالا هیچگونه سایت اینترنتی با آدرسی غیر از www.redkala.com ندارد. کاربران جهت برقراری ارتباط، تنها می توانند از آدرس های ذکر شده در بخش ارتباط با ما استفاده کنند.

تعریف واژگان:

انواع خرید:
 1. خرید مستقیم: خریدی که توسط کاربر از فروشگاه سایت انجام می شود.
 2. خرید از طریق حراجی: خرید کالاهایی که کاربران در حراجی با دادن بالاترین پیشنهاد صاحب آن شده اند که با پرداخت آخرین مبلغ حراجی انجام می شود.
 1. تعریف حراجی: روندی است که در آن یک کالا با حدود 40 درصد تخفیف به یک نفر که بالاترین پیشنهاد را داده است، تعلق می گیرد. شرکت در حراجی به منزله تمایل به خرید کالا می باشد و ورودیه ثبت نام در حراجی، به عنوان ودیعه اولیه خرید کالا در نظر گرفته می شود. اگر کاربر پس از شرکت در حراجی، در آن برنده نشده و از خرید مستقیم کالا منصرف شود، ورودیه و شارژهایی که برای شرکت در آن حراجی صرف نموده است، از بین خواهد رفت.
 2. تعریف حراجی جایزه: این نوع حراجی فقط مخصوص کاربرانی می باشد که حداقل یک بار در حراجی واقعی شرکت نمایند. کاربران جهت حضور در این حراجی لازم است اعتبارجایزه داشته باشند که از روش های مختلف مانند ثبت نام در سایت، دعوت از دوستان، حضور در حراجی های واقعی و ... می توانند امتیاز لازم جهت شرکت در حراجی جایزه را دریافت نمایند.
تعریف پیشنهاد:
 1. پیشنهاد دستی : منظور از پیشنهاد در این سایت، هر کلیک بر روی دکمه پیشنهاد در حراجی زنده می باشد.
 2. پیشنهاد اتوماتیک: سیستمی که کاربر می تواند به دلخواه خود آن را تنظیم کرده تا به صورت اتومات پیشنهاد بدهد.
 3. پیشنهاد باقیمانده: تعداد پیشنهادی که مصرف نشده است.
انواع اعتبار:
 1. اعتبار ریالی: با شارژ کردن حساب جهت شرکت در حراجی بدست می آید و در صورتیکه از اعتبار استفاده نشده باشد در هر زمان قابل برگشت است.
 2. اعتبار جایزه: این اعتبار از روش زیر بدست می آید:
 • ثبت نام کردن در سایت: ثبت نام در سایت رایگان می باشد و هر کاربر حقیقی می تواند با تکمیل اطلاعات درخواست شده در فرم ثبت نام در سایت ردکالا ثبت نام نماید. پس از انجام ثبت نام، اعتبار پیش فرض ثبت نام به اعتبار جایزه شما شارژ می شود.
 • دعوت از دوستان: جهت افزایش اعتبار هر کاربر برای حضور در حراجی های جایزه لینکی در صفحه فضای شخصی کاربری وجود دارد، با کمک این لینک می توانید از دوستان خود دعوت نمایید تا در سایت ردکالا ثبت نام نمایند و در ازای ثبت نام دوستان شما اعتبار جایزه به مجموع اعتبار های جایزه شما اضافه می گردد.
 • حضور در حراجی واقعی: در صورتی که شما پس از حضور در یک حراجی واقعی نتوانید موفق به کسب کالای مورد نظر نشوید، بر اساس نوع کالا به شما اعتبار جایزه داده خواهد شد.
توجه داشته باشید که  اعتبار جایزه فقط برای شرکت در حراجی جایزه قابل استفاده می باشد.

سایر تعاریف:
 1. لیست علاقمندی ها: یکی از امکانات بخش کاربری، اضافه کردن حراجی مورد توجه به لیست علاقه مندی ها می باشد. با این کار می توانید چند حراجی مورد علاقه خود را در یک صفحه شخصی بصورت انحصاری ملاحظه و مدیریت نمایید.
 2. شارژ حراجی: بعد از ثبت نام در حراجی و یا در هنگام برگزاری حراجی امکان شارژ اعتبار وجود دارد. با این کار شما می توانید در حراجی های مختلف ثبت نام نموده و در صورت لزوم در زمان اجرای حراجی های واقعی پیشنهادات خود را افزایش دهید. هر حراجی سقف مشخصی از میزان مصرف اعتبار دارد. یک شرکت کننده نمی تواند حراجی را بیشتر از سقف تعیین شده، شارژ نماید.
 3. انصراف از حراجی: قبل از بسته شدن و اجرای حراجی و در مرحله تکمیل ظرفیت امکان انصراف از حراجی وجود دارد. در این شرایط کل شارژ ثبت نام شده به حساب شما برگشت داده می شود. توجه داشته باشید که در طول یک ماه فقط امکان انصراف از 6 حراجی را دارید. پس از عبور از این تعداد، ابتدا ده درصد مبلغ ثبت نام در حراجی به عنوان جریمه کسر گردیده و سپس مبلغ به پانل کاربری شما برگشت میگردد.
ارسال کالا:
ثبت، پردازش و ارسال از طریق خرید مستقیم و خرید از حراجی
- روز کاری به معنی روز شنبه تا پنج شنبه هر هفته، به استثنای تعطیلات عمومی در ایران است و کلیه سفارش های ثبت شده در طول روزهای کاری و اولین روز پس از تعطیلات پردازش می شوند. ردکالا به مشتریان خود در 7 روز هفته و 24 ساعت در روز امکان ثبت نام در حراجی را می دهد.
- کلیه سفارش های ثبت شده در سایت ردکالا به وسیله ارسال کد سفارش از طریق پیام کوتاه و پیش فاکتور از طریق ایمیل، در صف پردازش قرار می گیرند. ردکالا همواره در ارسال و تحویل کلیه سفارش های ثبت شده، نهایت دقت و تلاش خود را انجام می دهد. با وجود این، در صورتی که موجودی محصولی در ردکالا به پایان برسد، حتی پس از اقدام مشتری به سفارش گذاری، حق کنسل کردن آن سفارش و یا استرداد وجه سفارش برای ردکالا محفوظ است و یا مشتری می تواند به جای کالای به اتمام رسیده، محصول دیگری را جایگزین کند.
- در صورت بروز مشکل در پردازش نهایی سفارش مانند اتمام موجودی کالا یا انصراف مشتری، مبلغ پرداخت شده طی 24 الی 48 ساعت کاری به حساب مشتری واریز خواهد شد.
- ردکالا مجاز است بدون اطلاع قبلی می تواند سفارش گیری جدید را متوقف نماید و کلیه سفارش های ثبت شده قبل از توقف سفارش گیری، پردازش و ارسال می شود. حق قطع فروش کلیه و یا بخشی از محصولات به هر دلیلی مانند اتمام موجودی کالا بدون اطلاع قبلی، برای ردکالا محفوظ است.
- در صورت بروز هرگونه خطا نسبت به درج قیمت و ارزش ریالی کالاهای موجود در سایت ردکالا، حق بلا اثر نمودن سفارش و خرید انجام شده توسط مشتری، برای ردکالا محفوظ است. ردکالا در اسرع وقت وجوه دریافتی را به حساب اعلام شده توسط مشتری واریز و عودت می نماید و مشتری با ورود به سایت ردکالا می پذیرد از این امر آگاهی داشته و در این خصوص ادعایی نخواهد داشت.
- کاربران باید هنگام سفارش کالای مورد نظر خود، فرم سفارش را با اطلاعات صحیح و به طور کامل تکمیل کنند. بدیهی است درصورت ورود اطلاعات ناقص یا نادرست، سفارش کاربر قابل پیگیری و تحویل نخواهد بود.
- امکان پرداخت در محل برای خریداران و شرکت کنندگان غیر تهرانی وجود ندارد و لازم است پیش از ارسال، مبلغ اینگونه سفارش ها از طریق پرداخت کارت به کارت یا پرداخت اینترنتی تسویه شود.
خسارت در هنگام حمل و نقل
ردکالا همواره نهایت تلاش خود را می کند تا کلیه سفارش ها در نهایت صحت و بدون آسیب به دست مشتریان خود در سراسر کشور برسد. با توجه به بسته بندی ایمن و استاندارد همه مرسولات، تحویل به هر یک از شرکت های حمل و نقل معتبر به انتخاب کاربر و اعلام بارنامه مرسوله به این معنی است که بروز هر گونه حادثه در هنگام حمل و تحویل به عهده شرکت حمل و نقل است و ردکالا تنها در صورت تایید شرکت حمل کننده سفارش و در راستای تسهیل امور پیگیری، خسارت را جبران می کند.
آسیب های ناشی از حمل و نقل باید در عرض 24 ساعت کاری پس از تحویل سفارش به خدمات پس از فروش ردکالا اطلاع داده شود و کالای آسیب دیده به همراه صورت جلسه رسمی شرکت حمل کننده و کلیه متعلقات و فاکتور به خدمات پس از فروش ردکالا ارسال شود.

نقدها، نظرها، ارتباطات و سایر مطالب
سایت ردکالا ممکن است دارای لینک هایی به سایت های دیگر باشد. این سایت ها تحت کنترل ردکالا نیستند و سایت ردکالا هیچ مسوولیتی در قبال محتویات این سایت ها شامل (و نه محدود به) لینک های دیگری که ممکن است در این سایت ها باشد ندارد. سایت ردکالا این لینک ها را برای سهولت شما فراهم کرده است و وجود هر یک از این لینک ها به معنی تائید یا هر نوع ارتباط ما با اداره کنندگان آنها نیست. سایت هایی که در آگهی ها یا صفحه های سایت ردکالا لینک می شوند را افرادی خارج از ردکالا اداره می کنند، بنابراین سایت ردکالا نمی تواند در مورد آنها ضمانتی داشته باشد. شما توافق می کنید مسوولیت هر گونه خسارت و آسیب احتمالی وارده را از طریق ویروس یا فایل های مخرب دیگر که می تواند ناشی از درﻳﺎفت و استفاده از داده ها و فایل های متعلق به سایت های لینک شده در سایت ردکالا باشد، خود برعهده خواهید داشت.

محتوا
ردکالا نهایت تلاش و دقت را در راستای ارائه تمامی سرویس های خود می کند و به منظور تولید محتوا از منابع و مراجع اصیل و نیز شرکت های سازنده محصولات استفاده می کند. لازم به ذکر است ردکالا تضمین نمی کند که توصیفات محصول و یا دیگر مطالب مندرج در سایت عاری از خطا باشد. اگر محصول ارائه شده توسط ردکالا دارای هر گونه مغایرت با اطلاعات درج شده در سایت است تنها راه حل، استرداد کالا قبل از استفاده و در شرایط اولیه است.
وب سایت ردکالا هیچ گونه مسوولیتی را در رابطه با حذف شدن صفحه های سایت خود و یا لینک های مرده نمی پذیرد. سروﻳس های سایت آن گونه که هست ارائه می شود و سایت ردکالا تحت هیچ شرایطی مسوولیت تاخیر یا عدم کارکرد سایت را که می تواند ناشى از عوامل طبیعی، نیروى انسانی، مشکلات اینترنتی، خرابی تجهیزات کامپیوترى، مخابراتی و غیره باشد بر عهده ندارد.
سایت ردکالا ممکن است دارای سرویس هایی با قابلیت مشارکت عمومی موسوم به سرویس های جمعی، همچون اتاق گفتگو، تابلوی اعلانات، تالار گفتگو، نقد، گروه های خبری، شبکه دوستان و سرویس های دیگری باشد که برای تسهیل ارتباط شما با دیگران (چه در مقیاس عمومی مثل تالار گفتگو و چه در مقیاس خصوصی مثل شبکه خصوصی دوستان) ارائه می شوند. شما توافق می کنید که از این سرویس های جمعی، فقط برای ثبت، ارسال و دریافت پیام هایی استفاده کنید که مناسب و مرتبط با آن سرویس خاص باشد.

© کلیه محتویات سایت ردکالا شامل قانون حق تکثیر شده و به سایت ردکالا تعلق دارد.

سیاست قیمت گذاری
سیاست قیمت گذاری در ردکالا مبتنی بر اصول مشتری مداری و احترام به حقوق مصرف کننده است. قیمت های ارائه شده برای کالاها در ردکالا قیمت های خرده فروشی است که غالباً توسط تولید کننده و یا تامین کننده آن محصول به صورت مصوب تعیین شده است و سایر کالاها بر اساس مدل و مشخصات و همچنین کالاهای مشابه در بازار تعیین قیمت می شوند.
با نهایت احترام به کاربران و با توجه به طیف گسترده سبد محصولات، ردکالا نمی تواند قیمت و موجودی نهایی کالاها را قبل از سفارش گذاری به صورت قطعی اعلام نماید. در مواردی بسیار نادر و در صورت وجود نوسان هایی در بازار و یا اشتباه در قیمت گذاری، اگر سفارشی قابل تحویل نباشد، ردکالا موظف است در اسرع وقت این موضوع را به فرد سفارش دهنده اطلاع دهد و سفارش را لغو نماید. لازم به ذکر است در صورتی که کالایی پس از ثبت سفارش شامل کاهش قیمت شود، سفارش به روز رسانی و قیمت جدید اعمال می شود. قیمت کلیه محصولات با احتساب مالیات بر ارزش افزوده است و مشتری مبلغ جداگانه ای بابت مالیات و عوارض ارزش افزوده پرداخت نمی کند و هزینه های بسته بندی، ارسال و بیمه حمل کالا بسته به شرایط سفارش که در فرم سبد خرید اطلاع رسانی می شود، ممکن است جداگانه محاسبه شود.

شرایط عمومی عضویت:
 • قبل از شرکت در هر حراجی بایستی ورودیه ی آن پرداخت گردد.
 • هر حراجی ظرفیت محدود شرکت کننده دارد و در صورت تکمیل ظرفیت حراجی قفل می گردد.
 • کلیه کاربران جهت استفاده از خدمات سایت می بایست به عضویت سایت درآیند.
 • طبق قوانین مدنی و تجاری ایران ، تنها اشخاص بالای 18 سال می توانند عضو سایت شوند و از خدمات سایت استفاده كنند.
 • کلیه كاربران مسئول حفظ و نگهداری از نام كاربری و رمز عبور و اطلاعات شخصی خود می باشند و سایت هیچ مسئولیتی در قبال از دست رفتن اطلاعات در خارج از محدوده ی سایت ندارد.
 • کلیه ی کاربران در حین عضویت اطلاعاتی نظیر نام، نام خانوادگی، کد ملی ، شماره تلفن تماس، آدرس پست الكترونیكی، آدرس و کدپستی محل ارسال و دریافت کالا، اطلاعات بانكی شامل شماره ی حساب شبا و برخی مشخصات فردی دیگر از شما درخواست می شود. می بایست این اطلاعات را به درستی و با صحت کامل در سایت وارد نمایید. در صورت وجود خطا یا تغییر در این اطلاعات کاربر موظف به ، به روزرسانی آن ها می باشد. و مسئولیت حقوقی و قانونی هرگونه جعل عنوان یا عدم صحت اطلاعات فردی یا سوء استفاده از مشخصات دیگران بر عهده ی شخص کاربر می باشد.
 • سایت ردکالا می تواند بنا به تشخیص ضرورت و با قصد احراز هویت از کاربران مدارکی دال بر صحت مشخصات اعلامی خود درخواست نماید .
 • کلیه کاربران اعم از خریداران و سایر اعضای سایت ردکالا می بایست با قبول و تایید توافقنامه حاضر موافقت خود را اعلام نموده و درصورت تغییر بندهای توافق نامه طبق سیاست های سایت ملزم به تایید مجدد می باشند .
 • كاربر در مقابل كلیه مكاتباتی كه سایت ردکالا با وی از طریق پست الكترونیكی یا پیامك و یا از طریق حساب كاربری وی در سایت انجام می شود مسئول خواهد بود و مصداق سند مکتوب در نظر گرفته خواهد شد. سایت ردکالا پس از گذشت 24 ساعت از آخرین ارتباط خود با کاربر آن را مشاهده شده تلقی نموده و می تواند در مورد وی تصمیم گیری كند.
 • در صورتی كه دسترسی كاربر به سایت ردکالا در هرشرایطی حتی شرایط خاص و غیر قابل پیش بینی امكان پذیر نباشد، سایت ردکالا مسئولیتی در قبال زیان های احتمالی وارد شده نخواهد داشت.
 • آدرس و یا آدرس هایی که کاربران در حساب کاربری خود درج می نمایند، به عنوان محل ارسال و یا برگشت کالا مورد استفاده قرار می گیرد. مسئولیت هرگونه اشتباه در ارسال کالا بر عهده ی شخص کاربر می باشد.
 • سایت ردکالا برای اطلاع رسانی کاربران به مناسبت های گوناگون از جمله بروز مشکل و اختلاف در روند معامله، طرف ذی ربط را از طریق پست الکترونیکی ، پیامک و پنل کاربری مطلع خواهد کرد. سایت ردکالا تضمینی برای دریافت پیامک ارسالی به کاربران نمی دهد و کاربران موظفند پس از اقدام به خرید یک کالا پست الکترونیکی و حساب کاربری خود در سایت را به صورت منظم و تا حداکثر زمان محتمل برای بروز مشکلات بازدید و کنترل نمایند.
 • کاربران موظفند از انجام هر گونه عملی در سایت یا مطلب گذاری در سایر رسانه ها که منجر به نزول کیفیت خدمات، اطلاع رسانی و رابط کاربری سایت و نیز ممانعت از فعالیت های تجاری سایر کاربران نظیر اسپم کردن سایت از کالاهای دروغین و گمراه کننده به مقاصد مختلف از قبیل کنترل قیمت بازار و یا تبلیغات، پرهیز نمایند.
 • خریدار محترم می بایست نسبت به بررسی دقیق و انتخاب کالا در خرید مستقیم دقت کافی داشته باشد و در زمان تحویل کالا نسبت به صحت و سلامت کالای تحویلی، تاییده لازم را اعلام نمایند و در صورت عدم رضایت از کالای تحویلی ، کالا را تحویل نگیرند (در صورت عدم تحویل کالا به دلایل غیر موجه هزینه پست از مبلغ واریزی کسر و مابقی به حساب خریدار واریز خواهد شد).
 • در صورت شرکت در حراجی ، طبق ضوابط برگشت وجه در مزایده اعمال خواهد شد.
 • در صورت منطقی بودن علت عدم دریافت کالا ( از قبیل مغایرت کالای خریداری شده و کالای تحویلی ، شکستگی یا وجود نقصان یا هر گونه ایراد ظاهری )، خریدار موظف به اعلام شکایت در سایت می باشد و در صورت تایید شکایت مبلغ کسر شده نیز به حساب ایشان واریز یا در صورت موجود بودن کالای خریداری شده ، برای ایشان ارسال خواهد شد.
 • کالا به آدرس ثبت شده، خریدار در سایت ارسال خواهد شد. چنانچه در هنگام تکمیل فرم سفارش، آدرس جدیدی قید نشده باشد، آدرسی که خریدار در سایت عنوان نموده، به عنوان محل تحویل در نظر گرفته خواهد شد.
 • خریدار موظف است در زمان خرید نسبت به گستره جغرافیای تحویل کالا و سایر شرایط فروش کالا دقت کافی داشته باشد.
 • احراز شرایط تحویل کالا توسط خریدار به یکی از طرق ذیل می باشد :
1. تایید تحویل توسط خریدار در سایت و یا از طریق سامانه پیامکی سایت
2. از طریق ارائه کد تحویل کالا به پست و وارد نمودن این کد توسط سایت و از طریق پنل ارتباطی سایت
3. در صورتیکه از روش های فوق تایید تحویل انجام نشود سایت به صورت خودکار پس از گذشت 10 روز با کنترل کد رهگیری ارسال،کالا را تحویل شده تلقی می نماید.
 • در صورت پذیرش کالا و امضاء برگه ی تحویل کالا ، اعتراضات خریدار فقط در سایت ثبت و سایت بررسی لازم را انجام خواهد داد اما ثبت اعتراض منوط به حق به جانب بودن خریدار محترم نخواهد بود.
 • چنانچه خریدار در زمان تحویل کالا در مکان مورد نظر حضور نداشته و شخص دیگری، کالا را تحویل بگیرد و رسید تحویل را امضا نماید (چه از طریق دست خط و یا به صورت الکترونیک که توسط شرکت پست اعلام می شود) به منزله تحویل گرفتن کالا توسط خریدار تلقی خواهد شد.
 • خریدار می بایست نسبت به تحویل هر قلم کالا به صورت جدا برگه تحویل امضا نماید و به دلیل تفاوت در شیوه ارسال هر نوع کالا امکان تحویل در زمان های مختلف برای هر کالا وجود خواهد داشت . بنابراین در زمان سفارش چندین قلم کالا ممکن است کلیه اقلام سفارشی همزمان تحویل نگردد. در این مواقع خریدار موظف به تحویل گرفتن اقلام ارسالی بوده و تا حداکثر زمان تحویل سایر اقلام منتظر بماند.
 • مطابق ماده 21 قانون جرایم رایانه ای ، کاربر مجاز به استفاده از نام کاربری، عکس، سخن و کلمات توهین آمیز و غیراخلاقی و مغایر با شئونات مذهبی، فرهنگی و اجتماعی وفق مصادیق محتوای مجرمانه در قانون در سایت و شبکه های اجتماعی متعلق به سایت نمی باشد. و در صورت مشاهده سایت مجاز است تا علاوه بر حذف کاربر نسبت به احقاق حق خود پیگیری های قانونی را به انجام رساند و تا تعیین تکلیف وضعیت پنل کاربری وی غیر فعال خواهد شد.
 • همچنین در مکاتبه، مکالمه و اظهار نظر در مورد سایر کاربران و مسولین سایت موظف به رعایت کمال ادب و احترام است.
 • تخلف از قوانین جاری کشور من جمله قانون مجازات مرتکبین جرایم رایانه ای، بانکی، پولشویی ، قوانین گمرکی و سوء استفاده از خدمات سایت برای كاربران و نقض حریم شخصی كاربران دیگر و فعالیت های هرمی و سایر جرایم ممنوع می باشد.
 • بخشهای راهنمایی ، درباره ما و قسمتهای دیگر موجود در سایت به عنوان بخشهای راهنما و راههای تماس با ما می باشد و همچنین خود به تنهایی در برگیرنده بخشی از شرایط و ضوابط سایت می باشند .
قوانین ارسال کالا برای خریداران سایت ردکالا:
1- در صورت خرید از طریق حراجی:
در صورت خرید از طریق حراجی ، حداکثر 72 ساعت کاری بعد از واریز آخرین مبلغ حراجی ، کالا به صورت رایگان ارسال خواهد شد. در پروفایل کاربران وضعیت و روند مسیر آماده سازی و ارسال کالا قابل مشاهده است.

2- در صورت خرید مستقیم:
در صورت خرید مستقیم، حداکثر 72 ساعت کاری بعد از واریز مبلغ فاکتور صادر شده که شامل مبلغ کالا به همراه هزینه ارسال است، کالا ارسال خواهد شد. در پروفایل کاربران وضعیت و روند مسیر آماده سازی و ارسال کالا قابل مشاهده است.
شرایط انصراف از خرید
- اگر پس از ثبت سفارش و پیش از ارسال کالا، از خرید خود به هر دلیل منصرف شوید می توانید انصراف خود را اعلام نموده و مبلغ واریزی خود را بدون کسر وجه دریافت نمایید.
- اگر پس از ثبت سفارش و پس از ارسال کالا، از خرید خود به هر دلیل منصرف شوید، هزینه ارسال به عهده کاربر می باشد. در این حالت نیز مبلغ کالا بدون کسر وجه برگشت داده می شود. توجه داشته باشید که در این حالت نباید بسته بندی کالای ارسالی باز و مخدوش شود.
-کلیه شرایط انصراف از خرید بر طبق قوانین "نماد اعتماد الکترونیکی" صورت می گیرد.
سایر قوانین سایت ردکالا
- گزينه پیشنهاد اتوماتیک هيچ تضمينی برای برد كاربر نخواهد بود فقط به عنوان کمک به کاربر می باشد.
- سیستم حراجی در سایت ردکالا به صورت آنلاین میباشد و اطلاعات به صورت رفت و برگشتی است و ثانیه از مهم ترین آیتم های حراجی میباشد با توجه به این مطلب :
* در صورت امکان از اینترنت های موبایل ها (3G) استفاده نفرمایید چون ممکن است با تعویض آنتن های شبکه موبایل از منطقه ای به منطقه ای دیگر چند ثانیه اینترنت قطع شود و این موضوع ممکن است باعث شود شما چند ثانیه حراجی را به صورت کامل مشاهده نکنید و ثانیه شمار ، شمارش نکند و زمان اتصال به اینترنت ممکن است کاربر دیگری برنده شده باشد .
- در صورت بروز هر گونه مشکل در هنگام برگزاری حراجی که موجب اختلال در روند حراجی گردد، حراجی ابطال شده و در زمان دیگری برگزار خواهد شد. با توجه به حالت اختلال، ممکن است حراجی به نقطه شروع برگشته و یا به صورت ادامه حراجی از آخرین وضعیت انجام گیرد.
- در زمان خرید در صورتی که پرداخت شما معلق باشد به این معنی است که وجهی از حساب شما به حساب ردکالا انتقال داده نشده و در صورت کسر از حساب شما باید از طریق بانک خود پیگیری کنید.(ممکن است وجه معلق شده پس از 72 ساعت به حساب شما واریز گردد و این امر از سمت بانک و سیستم شاپرک صورت می پذیرد).
-تعیین برنده در همه حراجی ها بر اساس تایمر اصلی سرور و به صورت خودکار انجام میشود، لذا حضور کاربر روی سایت و پیشنهاد اتوماتیک نمیتواند هیچ تغییر و تضمینی روی این موضوع داشته باشد و بالاترین پیشنهاد دهنده در سایت نمایش داده خواهد شد. همه کاربران در این موضوع دارای سهم مساوی هستند و دارا بودن اعتبار بالای کاربر و نحوه تنظیم پیشنهاد اتوماتیک وی، هیچ ملاک معتبری نخواهد بود.
نمایندگی
ردکالا در هیچ نقطه ای از کشور نمایندگی فروش و یا خدمات پس از فروش ندارد و کلیه سرویس ها، تراکنش های مالی و خدمات قابل ارائه از طریق دفتر مرکزی پردازش می شود. لطفاً در صورت مشاهده هر گونه تخلفی از این دست، مراتب را جهت پیگرد قانونی به روابط عمومی ردکالا اطلاع دهید.

قوه قهریه
تمامی شرایط و قوانین مندرج، در شرایط عادی قابل اجرا است و در صورت بروز هرگونه از موارد قوه قهریه، ردکالا هیچ گونه مسئولیتی ندارد.

ردکالا خود را ملزم به رعایت حریم شخصی کاربران می داند، لطفا در صورت مشاهده هرگونه تخلف، مراتب را از طریق کانال های ارتباطی ذکر شده با ما در میان بگذارید.